Wolfgang Simson

Wolfgang Simson (1959) urodził się w Niemczech w rodzinie o niemieckich, żydowskich i węgierskich korzeniach.Ma żonę Mercy i trójkę dzieci. Po długim pobycie w Wielkiej Brytanii i Indiach, teraz mieszka w południowej części Niemiec.
Już na początku zamierzonej  kariery naukowej i politycznej, liczba nadprzyrodzonych doświadczeń doprowadziła go do konfrontacji z rzeczywistością Chrystusa.
Początkowo pracował w pomocy społecznej i był taksówkarzem w Stuttgarcie. Później (1987) ukończył Ewangelicką Akademię Teologiczną w Bazyleii, gdzie następnie wykładał na temat strategii wzrostu duchowości i misji Kościoła, został też zastępcą dziekana, prof Samuela Küllinga. Prowadząc badania i pisząc doktorat w różnych ośrodkach akademickich w Belgii i USA - w zakresie antropologii kulturowej, przekonuje się, że nauka nie ma odpowiedzi na wiele pytań,  ale ma je Bóg.
Przeżycia wywodzące się z bezpośredniego doświadczenia Boga pokazały mu cel, kierunek i drogę jego życia, i pozostaje on na tej drodze i w tym dążeniu do dziś.
Od 1983 roku Wolfgang był zaangażowany w zakładanie kilku kościołów, a jednocześnie brał udział w inicjacji szerokich światowych badań na temat duchowego wzrostu kościołów, ruchów odnowy i przełomów misji.
Wolfgang pracował przez dwie dekady (1986 - 2006) jako konsultant strategii wzrostu Kościołów i owocnej ewangelizacji, był naukowcem i dziennikarzem w różnych chrześcijańskich sieciach regionalnych i globalnych zrzeszeniach na rzecz strategii w blisko 60 krajach.
Jest jednym z założycieli Dawn Europa, był członkiem zarządu zarówno brytyjskiego, jak i niemieckiego stowarzyszenia na rzecz wzrastania Kościołów, członkiem Ruchu Lausanne w Niemczech, redaktorem znanego "Fridayfax" i "Fridayfax2" (obecnie włączone do Starfish News).
Dzięki temu, że przez lata wiele podróżował, wnikliwie obserwował i analizował sukcesy i porażki Kościoła Simson jest uznanym na całym świecie autorytetem w sprawach Kościoła Domowego. 
Wnioski, do jakich doszedł, prowadzą jak zawsze do słusznej tezy budowania pierwotnego modelu  Kościoła, jako samodzielnych, lokalnych zborów. Zasady te, po właściwym wprowadzeniu, przynoszą w wielu miejscach świata cudowne efekty i organiczny wzrost. Swoimi doświadczeniami dzieli się w książce pt. "Domy, które zmieniają świat".

Jest autorem 12 innych książek, które zostały przetłumaczone do tej pory na 20 języków

Fragment prac W. Simsona

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty